Red Box Soccer League
Join Us
Don't miss

About us pl

ulotka_rb_ny_v8_pl

Co to są ligi Red Box ?

 

Amatorskie ligi piłkarskie szóstek Red Box (six-a-side) to zbiór doświadczeń, przepisów, organizacja – know-how, umożliwiające piłkarzom-amatorom branie udziału w rywalizacji na profesjonalnym poziomie. Ponieważ jest to oferta dla amatorów piłki nożnej, ludzi, którzy na co dzień pracują, prowadzą interesy -  gramy w godzinach wieczornych (7pm, 8pm, 9pm) w soboty

Ligi Red Box to niespotykana nigdzie indziej społeczność w której obok siebie grają właściciele i pracownicy firm, księgowi, urzędnicy miejscy, policjanci i prawnicy itd. Jest to znakomita forma spędzania wolnego czasu w sposób czynny dla wszystkich, młodzież zamiast nudzić się bierze udział w rywalizacji. Ligi Red Box nie znają podziałów, nie ma limitów wieku, są międzynarodowe a nawet koedukacyjne.

 

 

 

Jakie są zasady ?

Charakterystyczną cechą lig Red Box jest rozgrywanie meczów na pełnowymiarowym boisku (minimum 50 metrów x 80 metrów, czyli 45 yardów x 73 yardy) do piłki nożnej, futbolu, hokeja na trawie lub innym ze sztuczną trawą.

Boisko jest podzielone na 3 mniejsze boiska w poprzek, na których rozgrywane są jednocześnie 3 mecze.

Auty wznawia się zawsze nogą i ze stojącej piłki, bramkarz na polu karnym jest nietykalny.

Gra się w pięciu w polu plus bramkarz, a co z resztą rezerwowych ?

 

Aby gra była dynamiczna zmiany zawodników są w tak zwanym systemie hokejowym, powrotne. Dlatego trener ma większe możliwości manewru jeśli chodzi o dobór taktyki na każdy mecz i reguluje na bieżąco pracę teamu.

Jak długo trwa mecz i kto decyduje o faulach, rzutach wolnych ?

 

Mecz trwa 2 x 20 minut, bez przerwy, jest tylko zmiana boisk. Każdy mecz prowadzi odpowiednio przeszkolony sędzia, który ma zadanie przede wszystkim nie przeszkadzać, ale panować nad sytuacją i nie pozwolić na brutalną grę. Gra w naszej lidze jest bezkontaktowa (to jest kolejna cecha charakterystyczna lig Red Box), nie ma m.in. wślizgów. Kary są w postaci żółtych i czerwonych kartek, bardzo surowe są indywidualne kary za  recydywę i brutalne zagrania, z wykluczeniem z rozgrywek włącznie.

Podkreślamy w naszej lidze granie fair – play, po meczu zawodnicy zawsze dziękują sobie za wspólną rywalizację

 

Co jeszcze wyróżnia ligi Red Box ?

 

Bramki 5 – metrowe pozwalają na uatrakcyjnienie widowiska, jest więcej goli, a to jest ozdobą każdego meczu. To jest również nasz wynalazek. No i przede wszystkim piłki do rozgrywania meczów, są to piłki profesjonalne na najwyższym poziomie. Obecnie gramy piłkami meczowymi firmy adidas, dokładnie tymi samymi jakimi rozgrywane są mecze w Champion League w Europie, tymi piłkami gra Real Madryt, Barcelona, Manchester United i inne znane europejskie kluby.

Gra się w systemie 5 zawodników w polu plus bramkarz – dowolna ilość zawodników w szerokiej kadrze, preferowane są z reguły teamy złożone z 10 zawodników plus coach.

No właśnie, doszliśmy do pochodzenia lig Red Box…

 

Ligi Red Box są największymi rozgrywkami piłkarskimi dla amatorów. Powstały w 2000 roku i cieszą się największym uznaniem. W każdym mieście to około 100 teamów grających w 8 ligach, co daje około 1000 uczestników plus rodziny i znajomi na każde miasto, którzy razem tworzą dynamicznie rozwijającą się społeczność!

Przez te trzynaście lat doskonaliliśmy system i regulamin rozgrywek, aby dostosować go do realizacji na całym świecie. Więcej o naszych listach w Polsce na www.redboxsport.pl. W tym roku rozgrywki zainaugurowane zostaną 20 kwietnia w USA, a pierwszym miastem będzie New York, obiekt -  Bushwick Inlet Park Soccer Field na Brooklynie (Williamsburg) .

 

Czy teamy muszą mieć jednolite stroje ?

 

Tak, wymagane jest aby teamy miały jednakowe przynajmniej koszulki, bardzo elegancko wyglądają drużyny w jednakowych koszulkach, spodenkach i getrach, zwłaszcza gdy reprezentują sponsora lub firmę, gdyż na koszulkach można, a wręcz trzeba umieszczać nazwę teamu, często pochodzącą od nazwy sponsora drużyny.

Możemy pomóc w ubraniu się zespołów oferując komplety piłkarskie po preferencyjnych cenach. Dla drużyn nie posiadających sponsora lub będących w trakcie jego zdobywania zapewniamy tzw. oznaczniki piłkarskie, aby drużyny występujące na boisku odróżniały się od siebie. Kapitan teamu powinien mieć opaskę, gdyż tylko on jest upoważniony do rozmowy z sędzią.

 

Co z oprawą medialną rozgrywek ?

 

To jest kolejna cecha charakterystyczna lig Red Box. Na potrzeby ligi założona została strona internetowa www.redboxsoccer.com , na której umieszczane są wyniki, strzelcy bramek, terminarze i fachowe komentarze. Umieszczane będą zdjęcia i fragmenty meczów. Oprócz tego będzie funkcjonował fanpage na facebooku, gdzie uczestnicy rozgrywek będą wymieniali się opiniami i kontaktami. Nasza telewizja internetowa redboxtv, ma swój kanał na You Tube,  która będzie pokazywać fragmenty meczów, przeprowadzała wywiady. W planach jest utworzenie cotygodniowego programu „Liga Red Box Gra !!!” podsumowującego tydzień rozgrywek, będą zaproszeni goście, konkursy, itp.

Ligowcy w naszych mediach będą mogli umieszczać również swoje filmy, zdjęcia, komentarze. Zapraszamy wszystkich do współpracy przy prowadzeniu naszych mediów, można tu się sprawdzić jako sprawozdawca sportowy, fotograf czy filmowiec.

Oprócz powyższych jesteśmy bardzo otwarci na współpracę ze wszystkimi mediami. Bardzo nam zależy na stacjach radiowych, innych telewizjach, gazetach zarówno w formie tradycyjnej jak i internetowej.

Chcemy, aby uczestnicy naszych rozgrywek czuli się jak gwiazdy sportowe i mogli widzieć swoje dokonania odpowiednio udokumentowane. Chcemy, aby firma sponsorująca team była widoczna w całych Stanach. Chcemy tworzyć swoją społeczność, mamy swoje koszulki, mamy nadzieję, że właściciel obiektu na którym odbywać się będą mecze ligowe udostępni nam miejsce na prowadzenie biura organizacji rozgrywek, gdzie uczestnicy będą czuli się jak w domu, rozmawiając przy kawie i oglądając fragmenty meczów w naszych mediach.

 

A jak dokładnie wygląda system rozgrywek, koszt udziału w lidze i nagrody?

 

Kolejnym ewenementem lig Red Box jest system rozgrywek, ponieważ każdy sezon jest sezonem zamkniętym, po którym następują awanse i spadki. Sezon wiosenny trwa przez 3 miesiące kwiecień, maj, czerwiec. Sezon jesienny wrzesień, październik, listopad. Jeśli znajdziemy odpowiednią halę sportową to będzie również sezon halowy trwający grudzień, styczeń, luty. Uczestnicy mają zapewnione chłodne napoje i są objęci ubezpieczeniem.

Każdy sezon kończy się wspólnym party, gdzie wręczane są nagrody w postaci talonów na sprzęt sportowy firmy adidas  w każdej lidze ,w wysokości $ 800 za 1 miejsce, $ 500 za drugie, $ 300 za trzecie.

Pierwsze 3 miejsca uhonorowane są pucharami i medalami a wszystkie teamy dyplomami.

Wyróżnienia przyznawane są najlepszym strzelcom, bramkarzom i pucharem fair play w każdej lidze! Koszt udziału w lidze za jeden sezon to zaledwie $1500 co przy rozłożeniu kwoty na 12 uczestników wynosi niecałe $ 10/ za mecz na jedną osobę przez 3 miesiące profesjonalnej zabawy.

A zatem „ Join the game and welcome to Red Box world !!!!”

Szczegóły regulaminu na stronie www.redboxsoccer.com . Kontakt: league@redboxsoccer.com

wlacz sie do gry

 

UA-39429434-1