Red Box Soccer League
Join Us
Don't miss

Bartek Kabasa – O swojej bogatej historii opowiada w załączonym wywiadzie.

WP_20131003_007

Robert Jankowiak

Bartek Kabasa, twórca i podstawowy zawodnik Hidden Talents, drużyny , która grała w obu sezonach ligi Red Box

Bartek Kabasa

Witam, witam się ma , się ma…..

RJ

Bartek opowiedz o sobie

BK

Pochodzę z Warszawy, w Nowym Jorku znalazłem się po studiach, udało mi się tutaj znaleźć pracę. W piłę nożną grałem od małego, już w Warszawie,  w wieku 12 lat grałem w Holandii w Tilburgu, Eindhoven, ponieważ tam się przeprowadziliśmy. Później zmieniłem dyscyplinę na koszykówkę ale zawsze grałem w piłkę nożną rekreacyjnie z przyjaciółmi, no a w tym roku w lidze Red Box.

RJ

Czyli rozwój: najpierw w Polsce, potem Holandia, USA i na koniec ukonorowanie kariery w lidze Red Box….

BK

No, dokładnie, dokładnie, w pierwszym sezonie zajęliśmy 3 miejsce w drugiej lidze w kolejnym trzecie miejsce w pierwszej lidze

RJ

W Polsce grałeś w jakimś klubie , trenowałeś ?

BK

W Polsce trenowałem i grałem w klubie siatkarskim Metro, z którego wszyscy zawodnicy później przeszli do Legii Warszawa ale ja już w tym czasie przeprowadziłem się do Holandii i tam zacząłem trenować piłkę nożną , nawet nieźle mi szło ale później doszło do nieporozumienia z trenerem, który był rasistą.

RJ

Czyli z Legią wiąże Ciebie to ,że jesteś kibicem tego warszawskiego klubu ?

BK

Tak jest tam jest moje osiedle, wychowałem się na Śródmieściu, bawiłem się na Agrykoli

RJ

Grałeś w Polsce, Holandii, w USA, co sądzisz o przepisach obowiązujących w lidze Red Box, innych niż w tradycyjnych ligach ?

BK

Myślę, że przepisy są na taka ligę rekreacyjną bardzo odpowiednie. Miałem w swoim życiu kilka kontuzji, gram dla zabawy, nie gram o złoty puchar czy o milion dolarów, nie chciałbym odnieść żadnej kontuzji. Dlatego te przepisy tak mi odpowiadają ,że nie ma żadnych wślizgów, gra jest bezkontaktowa, bardziej techniczna, to mi się bardzo podoba, rozmiar boisk też jest OK. Nie trzeba się dużo nabiegać i człowiek jeszcze ma energię ,żeby robić coś innego J.

RJ

Bartek zadam Ci pytanie: Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Barcelona, Real Madryt, Manchester United, Ligi Red Box – co łączy te wszystkie podmioty ?

BK

Wydaje mi się , że Adidas ? Gramy piłkami z Champions League….

RJ

No właśnie jest różnica w graniu takimi profesjonalnymi piłkami, niż innymi z marketu ?

BK

Kolosalna, ogromna różnica, sam byłem w szoku co ja robiłem z tą piłką, jakie gole strzelałem J

RJ

No właśnie jak oceniasz swój występ w zespole ?

BK

No myślę, że aktywnie, na pewno udzielałem się dobrze, biegałem za piłką, nie stałem. Wiedziałem jaka jest moja rola w drużynie, wydaje mi się ,że miałem kilka dobrych podań asyst. Najlepsza akcja jaka pamiętam, to jak bramkarz Dawid Ditrich rzucił mi piłkę na głowę, którą skierowałem do kolegi Michała Kalety i on również głową strzelił bramkę. Wspaniała akcja : od bramkarza, główka, główka, Gol

RJ

Fajnie to musiała wyglądać, dwumetrowy Dawid rzucający piłkę do Ciebie niewiele niższego a bramkę strzela Michał, głową , który ma 160 cm w kapeluszu. Pamiętam o tej akcji o której z Michałem rozmawialiśmy podczas wywiadu w Radio Rampa.

RJ

Bartek , wiosną White Eagles, latem Dynasty, czy Twoim zdaniem te zespoły były najlepsze ?

BK

Na pewno tak, White Eagles, drużyna złożona na ostatnią chwilę ale chłopaki ciężko walczyli. Rafał Czerniawski z bratem Dawidem bardzo chcieli tego zwycięstwa i moim zdaniem na nie zasłużyli.

A Dynasty, to nikt nie wiedział co to za drużyna , skąd przyszła ale pokazali się tez w niezłej formie, grali twardo. Myśmy z nimi mecz zagrali na poważnie i wygraliśmy 2:1 z późniejszym Mistrzem. No a później ich poznałem, dowiedziałem się ,że to rodzina, pomyślałem super, nie ma nic lepszego niż grac z rodziną  i walczyć o zwycięstwo i wygrać. Tak, że gratuluję im zasłużonego zwycięstwa

RJ

Bartek, który z zawodników wpadł Ci w oko , wyróżniał się w obu sezonach ligi Red Box ?

BK

No na pewno mój kolega Muraś (Rafał Czerniawski), wyróżniał się , widziałem kilka jego bramek spektakularnych. Niesamowicie zwinny i szybki Damian Bziukiewicz z mojej drużyny, byłem naprawdę pod wielkim wrażeniem.

RJ

Wiosną chcemy ruszyć z kolejnym sezonem, będziesz grał ?

BK

Na pewno, namówię kolegów, super sprawa, żeby aktywnie spędzili czas, żeby pograli w piłkę na super boisku z widokiem na Manhattan, w pięknej dzielnicy, mysle ,że to będzie dobrze spędzony czas.

RJ

Zdjęcia nie oddaja tej atmosfery, która wygląda nieziemsko, my przy jupiterach, w tle rozświetlony Manhattan

BK

Tak naprawdę tego nie można opisać, tam trzeba być, to prostu widok jak z filmu, atmosfera dech zapiera, po prostu super. Lepiej myślę ,że być nie może.

Pozdrawiam wszystkich moich kumpli z Nowego Jorku, Jersey, Dallas, Teksas z Holandii, Irlandii, Polski z Warszawy z Trójmiasta no i oczywiście moją Mamę !!!

Pozdrawiam wszystkich, trzymajcie się i dziękuje za wywiad.

 

bartek kabasa

IMG_3616

Luke Lichota od AS

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA-39429434-1